COMUNICAT DE PRESA(II)

07.07.2005

Sala Mare a Palatului Administrativ a găzduit astăzi o întâlnire la care au participat vicepreşedinţii CJT Marius Popovici şi Liviu Borha, subprefectul şi secretarul Prefecturii Timiş, Zoltan Marossy şi Alexandru Chirilă, preşedintele CJ Iaşi, Lucian Flaişer, primarul municipiului Iaşi, Gheorghe Nichita, reprezentanţi ai autorităţilor locale ieşene, preşedintele Iulius Group, Iulian Adrian Dascălu şi alţi reprezentaţi ai acestei societăţi şi jurnalişti din Timişoara şi Iaşi.

Cu acest prilej, s-a discutat despre investiţia pe care Iulius Group o face la Timişoara, prin construirea Mall-ului, care are ca termen de finalizare luna septembrie a acestui an.

Autorităţile timişene şi ieşene au felicitat Iulius Group pentru iniţiativa construirii acestui Mall, subliniind importanţa unei astfel de investiţii pentru comunitatea locală.