Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 28.06.2013

21.05.2013

Programul manifestărilor de la Triplex Confinium, din data de 25 mai:

Ora 10.00 - Deschiderea festivă la Triplex Confinium

Cuvânt de salut – Magyar Anna, preşedinte - Adunarea Generală Csongrád

Cuvânt de salut –  Marian Vasile, vicepreşedinte -  Consiliul Judeţean Timiş

Cuvânt de salut - Branislav Bugarski, secretar pentru cooperare interregională şi administraţie publică - Provincia Autonomă Voivodina

Startul Crosului transfrontalier la care vor lua parte copii din localităţile de graniţă din Serbia, Ungaria şi România.

Ora 11.00  - Plecare spre Beba Veche, unde va avea loc Adunarea Generală a Euroregiunii DKMT (Căminul cultural)

Ora 11.30 -  Adunarea Generală a Cooperării DKMT  – şedinţă publică

Ordinea de zi:

1. Alegerea preşedintelui şi aprobarea ordinii de zi

2. Prezentarea experţilor strategiei DKMT 2020

3. Raport despre proiectele societăţii de utilitate publică DKMT

4. Predarea preşedinţiei DKMT: de la judeţul Timiş către judeţul Bacs Kiskun

5. Diverse.

Ora 12.30 -  Conferinţă de presă

Ora 13.00 - Adunarea Generală a Asociaţilor Societăţii de Utilitate Publică, pe ordinea de zi fiind incluse: raportul Comisiei de Supraveghere privind evaluarea bilanţului pe anul 2012 şi a raportului de utilitate publică conform legii contabile, raportul cenzorului privind evaluarea bilanţului pe anul 2012 şi a raportului de utilitate publică conform legii contabile,  Raport de utilitate publică şi aprobarea bilanţului SUP Nonprofit SRL pentru anul 2012, şi raportul privind proiectele societăţii.