27.04.2006

Astăzi, de la ora 10.00, la sediul Centrului pentru Cultură şi Artă al judeţului Timiş va avea loc şedinţa Comisiei pentru cultură, învăţământ, tineret şi sport, cu următoarea ordine de zi:

1. Lansarea broşurii Agenda culturală - 2006
  2. Analizarea activităţii desfăşurate de referenţii culturali în anul 2005.

Şedinţa va fi urmată de întâlnirea trimestrială cu referenţii culturali şi directorii de cămine culturale din judeţul Timiş.

Comisia pentru relaţii şi cooperare interregională se întruneşte astăzi în şedinţă, începând cu ora 13.00, pentru discutarea următoarelor aspecte: reuniunea Comisiei C a Adunării Regiunilor Europei (Politici regionale, Urbanism, Infrastructură, Mediu, Turism), care s-a desfăşurat, în perioada 19-21 aprilie la Valencia (Spania), protocolul de parteneriat în domeniul comunicării pe teme europene şi organizarea unei întâlniri cu reprezentanţii Adunării Parlamentare a Provinciei Autonome Voivodina, pe tema cooperării transfrontaliere,. întâlnirea este programată să se desfăşoare în 4 mai, la Novi Sad.