27.03.2012

Având în vedere negocierile purtate de cele două echipe de negociatori, una din partea actualului acţionariat al SC FC Timişoara SA şi cealaltă din partea autorităţilor locale, liderii partidelor politice reprezentate în administraţia locală şi judeţeană au solicitat actualului acţionariat al clubului de fotbal „Politehnica Timişoara”, până la data de 28 martie, ora 12.00, dosarul complet în vederea cesionării întregului pachet de acţiuni către autorităţile locale, conform uzanţelor legale.
În urma verificării documentelor, acestea vor fi supuse spre aprobare şi decizie, în vederea preluării întregului pachet de acţiuni către CJ Timiş, urmând ca într-o fază ulterioară pachetul de acţiuni să fie împărţit între Consiliul Judeţean Timiş, Consiliul Local Timişoara şi Universitatea Politehnica Timişoara.

Constantin Ostaficiuc
Preşedinte CJ Timiş