22.05.2012

Programul manifestărilor de la Triplex Confinium, din data de 26 mai:
10.00 Deschiderea festivă la Triplex Confinium
Cuvânt de salut - Bojan Pajtic, Preşedintele Guvernului Provinciei Autonome Voivodina
Cuvânt de salut – Magyar Anna, preşedintele Adunării Generale Csongrád
Cuvânt de salut –  Constantin Ostaficiuc, preşedintele Consiliului Judeţean Timiş
Startul Crosului transfrontalier la care vor lua parte 60 de copii din localităţile de graniţă din Serbia, Ungaria şi România.
11.00  Plecare spre Novi Knejevac, unde va avea loc Adunarea Generală a Euroregiunii DKMT
11.30 Adunarea Generală a Cooperării DKMT – şedinţă publică
Ordinea de zi:
1. Aprobarea procesului verbal anterior
2. Raportul judeţelor membre ale Cooperării Regionale DKMT cu privire la indicele de ocupare a forţei de muncă
3. Raport privind proiectele SUP Nonprofit DKMT SRL
4. Aprobarea bugetului Secretariatului DKMT
5. Diverse
6. Predarea preşedinţiei DKMT: Bojan Pajtic îi predă preşedinţia DKMT lui Constantin Ostaficiuc
12.30 Adunarea Generală a Asociaţilor Societăţii de Utilitate Publică, pe ordinea de zi fiind incluse: raportul Comisiei de Supraveghere privind evaluarea bilanţului pe anul 2011 şi a raportului de utilitate publică conform legii contabile, raportul cenzorului privind evaluarea bilanţului pe anul 2011 şi a raportului de utilitate publică conform legii contabile,  Raport de utilitate publică şi aprobarea bilanţului SUP Nonprofit SRL pentru anul 2011, alegerea membrilor în Comisia de Supraveghere şi a cenzorului, cererea Autoguvernării Judeţului Bács-Kiskun de reducere a cotizaţiei, bugetul SUP Nonprofit DKMT SRL pe anul 2012 şi raportul privind proiectele societăţii.
13.30 Conferinţă de presă