22.02.2012

Preşedintele CJT Constantin Ostaficiuc a emis dispoziţia privind convocarea Consiliului Judeţean Timiş  în şedinţă ordinară, care va avea loc în 28 februarie, de la ora 10.00, în sala  consiliului  din  Palatul   Administrativ (Corp anexă). Ordinea de zi a şedinţei este următoarea:
1.Întrebări, interpelări.
2. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului rectificat al judeţului Timiş şi a bugetelor rectificate ale unor instituţii şi servicii publice pe anul 2012.
3. Proiect de hotărâre privind aprobarea „Agendei principalelor manifestări cultural-artistice şi sportive”.
4. Proiect de hotărâre privind aprobarea achitării cotizaţiei către Asociaţia ,,Baschet Club Timişoara”.
5. Proiect de hotărâre privind finanţarea unor structuri sportive.
6. Proiect de hotărâre pentru modificarea Hotărârii CJT nr.146/2010 privind aprobarea proiectului de investiţie „Parc Tehnologic pentru Energie Alternativă Timişoara”a cheltuielilor legate de proiect, precum şi a documentaţiei tehnico-economice a investiţiei.
7. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării indicatorilor tehnico-economici ai proiectului de investiţie “Centrul de Integrare prin Terapie Ocupaţională Găvojdia”.
8. Proiect de hotărâre privind aprobarea Acordului de parteneriat cu Municipiul Timişoara şi Comuna Dumbrăviţa pentru proiectul „Extindere reţea de troleibus Dumbrăviţa”.
9. Proiect de hotărâre pentru aprobarea proiectului de investiţie „Muzeul Viu al Satului Bănăţean, Timiş - Csongrad , Tradiţie şi Multiculturalitate”.
10. Proiect de hotărâre privind aprobarea Proiectului Tehnic pentru obiectivul de investiţie Modernizare DJ 592D Lugoj – ohaba Forgaci, km 2+140 – 13+800”.
11.Proiect de hotărâre privind aprobarea Proiectului Tehnic pentru obiectivul de investiţie ”sporire capacitate de circulaţie pe DJ 595 Giroc – Timişoara, km 7+700 – 10+000”.
12. Proiect de hotărâre privind aprobarea reorganizării Centrului de asistenţă şi protecţie a victimelor traficului de persoane.
13. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii sezoniere a unor suprafeţe de teren, în scopul amenajării de terase.
14. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii unui spaţiu de către Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Constantin Pufan” Timişoara.
15. Proiect de hotărâre privind completarea „Inventarului bunurilor care aparţin domeniului public al judeţului Timiş”.
16. Proiect de hotărâre privind actualizarea Inventarului bunurilor imobile din domeniul public şi privat al judeţului Timiş date în administrare Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Timiş.
17. Proiect de hotărâre pentru modificarea şi completarea Normativului privind dotarea cu autovehicule şi consumul lunar de carburanţi.
18. Proiect de hotărâre privind aprobarea atribuirii licenţelor de traseu pentru efectuarea transportului public de persoane prin curse regulate speciale unor operatori  de transport rutier.
19. Proiect de hotărâre privind acordarea unui mandat special reprezentantului Judeţului Timiş in Adunarea Generală a Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară Apă - Canal Timiş.
20. Proiect de hotărâre privind revocarea şi numirea reprezentantului în Consiliul de administraţie al SC „INTER CENTER SERVICE” SA Timişoara.
21. Proiect de hotărâre privind desemnarea reprezentantului Consiliului judeţean Timiş în Comisia de orientare şcolară şi profesională.
22.Proiect de hotărâre privind desemnarea membrilor comisiilor de evaluare şi comisiei de soluţionare a contestaţiilor pentru evaluarea performanţelor manageriale pe anul 2011, ale managerilor unor instituţii publice de cultură aflate sub autoritatea Consiliului Judeţean Timiş.
23. Diverse.