12.01.2005

De mâine, încep sedintele comisiilor administratiei judetene. Astfel, în data de 13 ianuarie, de la ora 13.00, are loc sedinta Comisiei pentru relatii si cooperare interregionala, care are ca scop evaluarea sedintei comune a comisiilor de integrare europeana din Timis si Voivodina, prezentarea noului Regulament de organizare si functionare al CJ Timis si a Calendarului previzional al actiunilor externe ale CJT pe anul 2005.

în aceeasi data, de la ora 14.00, se desfasoara si sedinta Comisiei pentru cultura, învatamânt, tineret si sport în cadrul careia, consilierii judeteni vor analiza propunerile pentru Agenda culturala, sportiva si de tineret pe 2005 , la capitolele vizând colaborarea cu institutiile de cultura din subordine si DKMT-ul si actiunile sportive.

Tot de la ora 14.00, se întrunesc în sedinta consilierii Comisiei de urbanism, amenajarea teritoriului, lucrari publice si protectia mediului, pentru a discuta:

1. Referatul privind propunerea de aprobare a Studiului de fezabilitate pentru proiectul "Reabilitare DJ km 39+940+128+519, între localitatile Berzovia (judetul Caras - Severin) - Buzias (judetul Timis) - Lipova (judetul Arad) sector Timis, km. 55+700+102+500; L - 46,8 km;
  2. Referatul privind propunerea de aprobare a contractului de finantare si implementare a proiectului "Centru de coordonare, pregatire si perfectionare profesionala în judetul Timis"
  3. Referatul privind propunerea de aprobare a darii în administrare si de construire a unui corp anexa la imobilul (Pavilion IV), situat în Lugoj, str. Fagetului nr. 58
  4. Proiectul de hotarâre privind propunerea de a aproba darea în întretinere si exploatare gratuita a retelelor Parcului Tehnologic si Industrial Timisoara catre furnizorii de utilitati.
  5. Cereri de autorizatii de construire.