10.06.2005

Luni, 13 iunie, de la ora 10.00, în Sala Verde a CJT va avea loc o conferinta de presa.

Astazi, vicepresedintele Consiliului Judetean Timis, Liviu Borha , si reprezentanti ai CJT, de la Directia economica, au avut o întrevedere cu reprezentantul Biroului economic al provinciei belgiene Namur, Isabelle Grommet, care se afla în Timisoara împreuna cu o delegatie de oameni de afaceri din Belgia pentru o misiune economica multisectoriala.

Biroul economic al provinciei Namur este o agentie de dezvoltare, care se ocupa în principal, de consultanta firmelor si accesarea de fonduri structurale pentru domenii diverse, precum: mediu, turism, infrastructura.

în cadrul întâlnirii de la CJT, vicepresedintele Liviu Borha, a facut o scurta prezentare a judetului Timis. "Cred ca oamenii de afaceri belgieni, datorita organizarii acestei misiuni economice, vor putea sa dezvolte parteneriate cu firme timisene", a precizat vicepresedintele Borha.

Totodata, oaspetelui belgian i-a fost prezentata oferta Parcului tehnologic si industrial al Consiliului Judetean Timis.