08.05.2007

Astăzi, de la ora 13.00, se întrunesc în şedinţă consilierii judeţeni din Comisia de relaţii  şi cooperare interregională, ocazie cu care va fi prezentată o informare privind "Convenţia Transregională a Multiplicatorilor de Informaţie Europeană".

Mâine, membrii Comisiei pentru administraţie publică locală vor fi prezenţi în localitatea Giarmata, unde vor avea întâlniri cu autorităţile locale.

în 10 mai, cu începere de la ora 14.00, sunt programate să se desfăşoare şedinţele a două dintre comisiile de specialitate ale administraţiei judeţene. Astfel, membrii Comisiei de urbanism, amenajarea teritoriului, lucrări publice şi protecţia mediului vor avea discuţii legate de Studiul de  Prefezabilitate privind centura feroviară a municipiului Timişoara, iar consilierii judeţeni din Comisia pentru cultură, învăţământ, tineret şi sport, vor analiza proiectele propuse de grupul de lucru pe probleme de cultură, sport, ONG-uri şi social al Euroregiunii DKMT, pentru anul curent.