07.12.2006

Astăzi, de la ora 12.00, se vor întruni în şedinţă membrii Comisiei pentru relaţii şi cooperare interregională, pentru prezentarea raportului de activitate al respectivei comisii, pe anul 2006.

Tot în 7 decembrie, de la ora 13.00, se desfăşoară şedinţa Comisiei pentru cultură, învăţământ, tineret şi sport, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind repartizarea unor sume defalcate din taxa pe valoare adăugată pe 2006
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului propriu rectificat şi a bugetelor rectificate ale unor instituţii şi servicii publice pe anul 2006
  3. Diverse.

Totodată, la ora 14.00, va avea loc şedinţa Comisiei economice. Ordinea de zi este următoarea:

1. Proiect de hotărâre privind propunerea de constituire a fondului de premiere în limita a 5 % din cheltuielile cu salariile aferente anului 2006 şi aprobarea criteriilor de acordare a premiilor personalului din  aparatul de specialitate al CJ Timiş
  2. Proiect de hotărâre privind repartizarea unor sume defalcate din taxa pe valoare adăugată pe 2006
  3. Proiect de hotărâre privind rectificarea  bugetului propriu al judeţului Timiş pe anul 2006
  4. Diverse.

Ministrul Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului, Radu Berceanu, va efectua mâine o vizită la Arad, Timişoara şi Lugoj.

în ceea ce priveşte vizita în judeţul Timiş, începând cu ora 12.00, la Aeroportul Internaţional, vor avea loc discuţii pe tema dezvoltării acestuia, dar şi a autostrăzii (coridorul IV) şi centurii municipiului Timişoara.

De la ora 13.45, se va desfăşura o conferinţă de presă, iar în jurul orei 16.00, ministrul Radu Berceanu va ajunge la Lugoj, pentru a vedea stadiul lucrărilor la pasajul de pe str. Buziaşului.

Pentru deplasarea la Aeroport,  jurnaliştilor le vor fi puse la dispoziţie 3 microbuze, care vor pleca, din faţa sediului Palatului Administrativ, la ora 13.00.

Reprezentanţii mass-media care doresc să li se asigure transport sunt rugaţi să confirme astăzi la tel. 0723559062.