Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 18.07.2014

18.07.2014

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în  şedinţă  ordinară în  data de 23 iulie 2014, ora 10.00, în Sala consiliului din Palatul Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea trecerii unei construcţii din domeniul public în domeniul privat al Judeţului Timiş  în vederea demolării.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în administrare la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Timiş a unui spaţiu proprietate a Judeţului Timiş situat în municipiul Lugoj, str. Timişorii, nr. 27-33.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii prin licitaţie publică a unor spaţii din Palatul Administrativ.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii de către Direcţia de Prestări Servicii Timiş a imobilului situat în oraşul Sânnicolau Mare, strada Timişorii, nr. 6A.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea executării unor lucrări de modernizare a liniei electrice din incinta Centrului Şcolar pentru Educaţie Incluzivă “Constantin Păunescu” Recaş.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosinţă gratuită Liceului Teoretic “Vlad Ţepeş” din Timişoara a unor spaţii situate în clădirea Centrului Şolar pentru Educaţie Incluzivă “Constantin Pufan” Timişoara.
  7. Proiect de hotărâre privind propunerea de aprobare a licenţelor de traseu pentru efectuarea transportului public de persoane prin curse regulate speciale unor operatori de transport rutier.
  8. Proiect de hotărâre pentru aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş la intenţiile de înstrăinare a unor imobile cu alta destinaţie decât cea de locuinţe.
  9. Proiect de hotărâre pentru aprobarea procedurilor şi criteriilor de evaluare a cererilor pentru repartizarea unor sume în vederea susţinerii programelor de dezvoltare locală.
  10. Proiect de hotărâre privind instituirea titlului de “Cetăţean de onoare al  Judeţului Timiş”.
  11. Proiect de hotărâre privind propunerea de completare a anexei la Hotărârea Consiliului Judeţean Timiş nr. 221/2013 privind aprobarea taxelor judeţene pentru anul fiscal 2014.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea execuţiei bugetelor secţiunii de funcţionare şi a secţiunii de dezvoltare pentru bugetul propriu al Judeţului Timiş pe trimestrul II 2014.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea numirii reprezentantului Judeţului Timiş în conducerea Asociaţiei “ACS Poli Timişoara”.
  14. Întrebări, interpelări.