Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 13.09.2017

29.08.2017

Sala Revoluției a găzduit astăzi ceremonia de învestire în funcția de prefect al județului Timiș a doamnei Eva-Georgeta Andreaș, pe care președintele Consiliului Județean Timiș, Călin-Ionel Dobra, a felicitat-o pentru preluarea acestei funcții și a asigurat-o de întreaga colaborare și de sprijinul instituției administrației județene, în beneficiul cetățenilor.

De asemenea, liderul CJT a menționat faptul că poziționarea județului Timiș la granița cu Serbia și cu Ungaria implică și o serie provocări destul de dificile, generate de fenomenul imigrației. „Vă puteți baza pe sprijinul Consiliului Județean Timiș, care întotdeauna a fost un partener activ al Instituției Prefectului Județului Timiș”, a mai spus Călin-Ionel Dobra.