Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 19.06.2017

05.04.2017

Președintele Consiliului Județean Timiș, Călin Dobra, a primit astăzi vizita unei delegații din Africa de sud, delegație formată din reprezentanți ai autorităților publice locale și provinciale și ai mediului academic. Cu acest prilej, Călin Dobra le-a făcut oaspeților o prezentare a județului Timiș, referindu-se în principal la proiectele de dezvoltare a infrastructurii, investițiile străine, învățământ și cultură și colaborările euroregionale. Directorul Direcției Administrație Publică Locală, Doina-Adriana Tărîlă a prezentat informații privind legislația în ceea ce privește administrația locală din România, adoptarea strategiei de dezvoltare a Timișului și funcționarea Consiliului Județean Timiș.