Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 24.09.2020

24.09.2020

În această lună au fost semnate noile acorduri-cadru pentru furnizarea de produse lactate și panificație pentru următorii trei ani școlari (2020-2021, 2021-2022 și 2022-2023), către elevii din clasele pregătitoare și I-VIII din învățământul de stat și privat, precum și către preșcolarii din grădinițele de stat și private autorizate/acreditate din județul Timiș.

În urma procedurii de achiziție publică, s-a stabilit că produsele lactate (lapte UHT) vor fi furnizate de SC SIMULTAN SRL, iar cele de panificație (biscuiți uscați) – de SC BISCOTTO SRL.

CJ Timiș gestionează, la nivelul județului nostru, în concordanță cu prevederilor Hotărârii Guvernului nr. 640/2017, Programul privind acordarea gratuită pentru preșcolarii din grădinițele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate și particulare acreditate și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat și particular de fructe, produse lactate și de panificație.