Ședință ordinară

Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 21.02.2020

21.02.2020

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 26 februarie 2020, ora 10:00, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea constituirii ipotecii imobiliare asupra unei construcții proprietate a Societății ”Atlantis Engineering” S.R.L.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unui bun mobil aflat în domeniul privat al Județului Timiș, către Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Deșeuri Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea inițierii procedurii de închiriere, prin licitație publică, a unui spațiu aflat în domeniul public al Județului Timiș și în administrarea Muzeului de Artă Timișoara.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de Utilizare și a Contractului cadru de închiriere ocazională a spațiilor comune pentru expoziții din cadrul Palatului Administrativ al Consiliului Județean Timiș.
  5. Proiect de hotărâre privind închirierea prin licitație publică a unui bun imobil din Pavilionul Administrativ al Parcului Industrial și Tehnologic Timișoara aflat în proprietatea privată a Județului Timiș.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş asupra intenţiilor de înstrăinare a unor imobile cu altă destinaţie decât cea de locuinţe.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea dezlipirii unui teren din imobilul înscris în CF nr.415257 Giroc, nr.cad.415257 Giroc aflat în domeniul public al Județului Timiș și administrarea Consiliului Județean Timiș.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea completării “Programului de transport judetean de persoane prin curse regulate, pentru perioada 01.05.2013- 30.06.2020” aprobat prin Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr.164/2012.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării art.1 a Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 268/16.12.2019 privind validarea Autorității Teritoriale de Ordine Publică Timiș.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea cuantumului şi plăţii cotizaţiei anuale către Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară Apă-Canal Timiş pentru anul 2020.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea cuantumului şi plăţii contribuţiei financiare a Judeţului Timiş la bugetul de venituri şi cheltuieli la Fondul pentru Dezvoltare Regională a Regiunii Vest pentru anul 2020.
  12. Întrebări, interpelări.