Restricții de trafic pentru lucrări la drumul dintre Remetea Mare și Bucovăț

Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 08.11.2019

08.11.2019

Consiliul Județean Timiș va desfășura, în perioada 11-15 noiembrie, lucrări de întreținere, respectiv de reciclare a straturilor rutiere degradate pe DJ 609F Remetea Mare – Bucovăț. Astfel, între 11 și 15 noiembrie, în intervalul orar 9.00 -18.00, vor fi instituite restricții de circulație pe sensul de mers Remetea Mare (DN6) – Bucovăț.

“Continuăm, atâta timp cât condițiile meteorologice ne permit, lucrările de modernizare și întreținere periodică a drumurilor județene pe care le avem în administrare. Este și cazul șoselei care face legătura între localitățile timișene Remetea Mare și Bucovăț. Mulțumim tuturor conducătorilor auto pentru înțelegere, asigurându-i că luăm toate măsurile necesare pentru desfășurarea traficului rutier în condiții cât mai bune”, spune președintele Consiliului Județean Timiș, Călin Dobra.