Ședință ordinară

Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 19.09.2019

19.09.2019

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 25 septembrie 2019, ora 10.00, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind darea în folosință gratuită a unui spațiu din Bastionul Theresia Timișoara, Asociației Timișoara 2021 Capitală Europeană a Culturii.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea realizării obiectivului de investiție ”Construire clădire internat școlar (P+1)”, pe un imobil din domeniul public al județului Timiș, înscris în CF nr. 411260 Lugoj, sediul Centrului Școlar pentru Educație Incluzivă ”Alexandru Roșca” Lugoj, județul Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş asupra intenţiilor de înstrăinare a unor imobile cu altă destinaţie decât cea de locuinţe.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unui bun  mobil  aflat  în patrimoniul  Județului Timiș către Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Apă Canal Timiș.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării și completării Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 105/28.05.2019 pentru aprobarea Normativelor privind dotarea cu autovehicule şi consumul lunar de carburanţi.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea majorării cuantumului şi plăţii cotizaţiei anuale către Asociaţia pentru Promovarea şi Dezvoltarea Turismului în Judeţul Timiş pentru anul 2019.
  7.  Proiect de hotărâre privind aprobarea modelului-cadru al Caietului de sarcini și al Contractului de furnizare de servicii sociale în vederea organizării unei proceduri de contractare a unor servicii sociale de interes județean în vederea găzduirii pe perioadă determinată a persoanelor cu dizabilități în cadrul unor locuințe moderat/maxim protejate.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de Organizare și Funcționare al Direcției de Prestări Servicii Timiș.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea completării şi modificării Regulamentului de Organizare şi Funcţionare a Consiliului Judeţean Timiş.
  10. Întrebări, interpelări.