Ședință ordinară

Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 20.06.2019

20.06.2019

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 27 iunie 2019, ora 10.00, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind actualizarea Monografiei economico-militare a judeţului Timiş.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii imobilului – Pavilion Ț, situat în localitatea Giroc, identificat prin CF nr.415257, nr.top.415257-C6 Giroc.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea însușirii completării inventarului bunurilor care alcătuiesc domeniului public al Județului Timiș.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării Anexei nr.1 din Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr.23/2019 privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor spații din ”Bastionul Theresia” Timișoara, către unele instituții de utilitate publică.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea alipirii unor imobile din domeniul public al Județului Timiș.
  6. Proiect de hotărâre privind modificarea și completarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 79/25.04.2018 privind închirierea prin licitație publică a unor spații din imobilul Bastionul “Theresia” Timișoara.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului de venituri şi cheltuieli al Societății Security Cons Prest S.R.L.  pe anul 2019.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului de venituri şi cheltuieli al Societății Service Cons Prest S.R.L. pe anul 2019.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea la nivelul județului Timiș a listei produselor ce vor fi distribuite în cadrul Programului pentru școli al României, precum și stabilirea măsurilor educative aferente, pentru anul școlar 2019-2020.
  10.  Proiect de hotărâre privind actualizarea Buletinului informativ privind informațiile de interes public.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea Protocolului de Colaborare – Cadru pentru constituirea Consiliului Consultativ Economic.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării Anexei Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr.195/30.09.2016 privind desemnarea reprezentanților Consiliului Județean Timiș în Adunările Generale și în Consiliile de Administrație ale unor societăți comerciale la care Județul Timiș este acționar.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea plății cotizației pe anul 2019 pentru Adunarea Regiunilor Europene (ARE).
  14. Proiect de hotărâre privind aprobarea plății cotizației pe anul 2019 pentru Uniunea Națională a Consiliilor Județene din România.
  15. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice -  faza Studiu de Fezabilitate (SF) cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică Centru Comunitar de Învățare Permanentă Timiș din cadrul proiectului „Joint Employment Driven Initiative” (”Inițiativă comună privind ocuparea forței de muncă”) Acronim JEDI.
  16. Proiect de hotărâre privind aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş asupra intenţiilor de înstrăinare a unor imobile cu altă destinaţie decât cea de locuinţe.
  17. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr.164/2012 privind aprobarea „Programului de transport județean de persoane prin curse regulate  pentru perioada 01.01.2014-30.06.2019”.
  18. Întrebări, interpelări.