Ședinţă ordinară - 29 ianuarie 2019

Ultima actualizare: Florin Jurca, în data de 31.01.2019

22.01.2019

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 29 ianuarie 2019, ora 10.00, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotarare privind aprobarea alipirii unor terenuri din domeniul public al Județului Timiș situate în localitatea Timișoara, str. Torontalului, km. 3.
  2. Proiect de hotarare privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor bunuri mobile aflate în patrimoniul Consiliului Județean Timiș către Inspectoratul pentru Situații de Urgență ”Banat” al Județului Timiș.
  3. Proiect de hotarare privind aprobarea rezilierii contractului de închiriere încheiat între Județul Timiș prin Consiliul Județean Timiș și Societatea REZOLVIS STAR S.R.L.
  4.  Proiect de hotarare privind aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş asupra intenţiilor de înstrăinare a imobilelor cu destinaţie de locuinţe.
  5. Proiect de hotarare privind aprobarea dării în folosință gratuită a unui bun mobil aflat în patrimoniul Consiliului Județean Timiș către Direcția de Prestări Servicii Timiș.
  6. Proiect de hotarare privind aprobarea modificarii Hotărârii Consiliului Judeţean Timiş nr.1/25.01.2016 privind stabilirea unor măsuri privind blocul de locuințe situat în Timișoara, strada Martir Marius Ciopec, nr.3.
  7. Proiect de hotarare privind aprobarea modificarii Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr.71/2010 pentru aprobarea Normativelor privind dotarea cu autovehicule şi consumul lunar de carburanţi.
  8. Proiect de hotarare privind aprobarea Raportului Comisiei constituite in vederea atribuirii locuintelor de serviciu aflate in proprietatea Judeţului Timiş situate în Timişoara, strada Martir Marius Ciopec, nr.3.
  9. Proiect de hotarare privind aprobarea execuţiei bugetelor secţiunii de funcţionare şi a secţiunii de dezvoltare pentru bugetul propriu al  judeţului Timiş pe anul 2018.
  10. Proiect de hotarare privind aprobarea modificării Contractului  de concesiune nr.7.243/13.06.2013 incheiat intre Judetul Timis prin Consiliul Judetean Timis si Asocierea S.C. RETIM ECOLOGIC SERVICE S.A. – S.C. RER SERVICII ECOLOGICE S.R.L.
  11. Proiect de hotarare privind aprobarea Ghidului pentru finanţarea spitalelor publice locale aflate în subordinea autorităților publice locale din judeţul Timiş în cadrul schemei de minimis.
  12. Proiect de hotarare privind aprobarea structurii organizatorice a Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Timiş.
  13. Intrebari, interpelari.