Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 25.10.2018

25.10.2018

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 31 octombrie 2018, ora 10.00, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotarare privind aprobarea dării în administrare catre Direcția de Prestări Servicii Timiș a unui spațiu din imobilul situat în Lugoj, str. Timișorii, nr. 27-33.
  2. Proiect de hotarare privind modificarea și completarea contractului de închiriere încheiat între Județul Timiș prin Consiliul Județean Timiș și Societatea GLIG MGM COMEX S.R.L.
  3. Proiect de hotarare privind aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş asupra intenţiilor de înstrăinare a unor imobile cu altă destinaţie decât cea de locuinţe.
  4. Proiect de hotarare privind aprobarea licenţelor de traseu pentru efectuarea transportului public de persoane prin curse regulate speciale unor operatori  de transport rutier.
  5. Proiect de hotarare privind aprobarea Planului anual de evoluție a tarifelor la apă și canalizare pentru implementarea “Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județul Timiș, în perioada 2014-2020”.
  6. Proiect de hotarare privind aprobarea execuţiei bugetelor secţiunii de funcţionare şi a secţiunii de dezvoltare pentru bugetul propriu al  judeţului Timiş la 30.09.2018.
  7. Proiect de hotarare privind aprobarea la nivelul județului Timiș a listei produselor ce vor fi distribuite, în cadrul Programului pentru școli al României, precum și stabilirea măsurilor educative aferente, pentru anul școlar 2018-2019.
  8. Proiect de hotarare privind aprobarea oportunității demarării procedurilor pentru întocmirea a Strategiei culturale a județului Timiș, a Strategiei de dezvoltare a educaţiei fizice şi sportului a judeţului Timiş și a Strategiei de sănătate publică a județului Timiș pentru perioada 2018-2023.
  9. Proiect de hotarare privind aprobarea contractelor de mandat pentru reprezentarea intereselor Județului Timiș în Consiliile de Administrație ale instituțiilor publice de cultură de interes județean, în Consiliile de Administrație și Comisiile de Asigurare a Calității ale unităților de învățământ special, precum și în Consiliile de Administrație ale unor unități spitalicești din Județul Timiș.
  10. Proiect de hotarare privind aprobarea structurii organizatorice a Teatrului pentru Copii și Tineret „Merlin” Timişoara.
  11. Proiect de hotarare privind aprobarea modificării Statului de funcții al Direcției de Evidență a Persoanelor Timiș.
  12. Proiect de hotarare privind modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr.45/28.02.2018 privind desemnarea reprezentanților Consiliului Județean Timiș în Consiliile de Administrație și Comisiile de Asigurare a Calității ale unităților de învățământ special.
  13. Proiect de hotarare privind aprobarea modificarii componenţei nominale a Comisiei de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap Timiş.
  14. Intrebari, interpelari.