Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 24.08.2018

24.08.2018

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 30 august 2018, ora 10:00, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotarare privind aprobarea incheierii unei Convenții între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș și Societatea “CKT IMOINVEST’’ S.R.L., pentru utilizarea drumului de acces din Parcul Industrial si Tehnologic Timisoara.
  2. Proiect de hotarare privind aprobarea modificării Hotărârii Consiliului Judeţean Timiş nr.36/27.03.2013 privind aprobarea concesionarii unor terenuri din perimetrul Parcului Tehnologic şi Industrial Timişoara si a documentatiei aferente.
  3. Proiect de hotarare privind aprobarea însușirii completării inventarului bunurilor care alcătuiesc domeniului public al Județului Timiș.
  4. Proiect de hotarare privind aprobarea dării în administrare a unor imobile - terenuri din domeniul public al Județului Timiș către Inspectoratul pentru Situații de Urgență ”Banat” al Județului Timiș.
  5. Proiect de hotarare privind aprobarea completării Anexei la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr.113/2015 pentru aprobarea obiectivelor de inters județean la care se execută pază prin Direcția de Prestări Servicii Timiș.
  6. Proiect de hotarare privind aprobarea solicitării trecerii unui imobil din domeniul public al Comunei Tomnatic, în domeniul public al Județului Timiș și declararea acestuia ca fiind bun de interes public județean.
  7. Proiect de hotarare privind aprobarea solicitării trecerii unui imobil din domeniul public al Orașului Jimbolia, în domeniul public al Județului Timiș și declararea acestuia ca fiind bun de interes public județean.
  8. Proiect de hotarare privind aprobarea modificarii Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr.207/2016 privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor spații din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brânzeu” Timișoara către Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” Timișoara.
  9. Proiect de hotarare privind aprobarea Schemei de minimis pentru finanţarea spitalelor publice locale aflate în subordinea autorităților publice locale din judeţul Timiş.
  10. Proiect de hotarare privind aprobarea modificării Statului de funcții al Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Timiş.
  11. Proiect de hotarare privind stabilirea componenței Consiliilor de Administrație ale instituțiilor publice de cultură de interes județean.
  12. Proiect de hotarare privind aprobarea licenţelor de traseu pentru efectuarea transportului public de persoane prin curse regulate speciale unor operatori de transport rutier.
  13. Proiect de hotarare privind aprobarea structurii organizatorice a aparatului de specialitate al Consiliului Judeţean Timiş.
  14. Proiect de hotarare privind aprobarea aderarii Județului Timiș prin Consiliul Județean Timiș la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară "ZUROBARA" a Județului Timiș.
  15. Proiect de hotarare privind aderarea Judeţului Timiş prin Consiliul Judeţean Timiş la Asociaţia „Grupul de Acţiune Locală Timișoara”.
  16. Proiect de hotarare privind aprobarea încheierii unui Acord Cadru de Colaborare între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș și Universitatea Politehnică Timișoara.
  17. Proiect de hotarare privind aprobarea execuţiei bugetelor secţiunii de funcţionare şi a secţiunii de dezvoltare pentru bugetul propriu al judeţului Timiş pe trimestrul II 2018.
  18. Intrebari, interpelari.