Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 25.05.2018

25.05.2018

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 30 mai 2018, ora 10:00, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotarare privind aprobarea modificării Hotărârii Consiliului Judeţean Timiş nr.36/27.03.2013 privind aprobarea concesionarii unor terenuri din perimetrul Parcului Tehnologic şi Industrial Timişoara si a documentatiei aferente.
  2. Proiect de hotarare privind aprobarea trecerii unui bun imobil din domeniul public în domeniul privat al Judeţului Timiş, în vederea demolării.
  3. Proiect de hotarare privind aprobarea trecerii unor active fixe corporale din domeniul public în domeniul privat al Judeţului Timiş în vederea demolării.
  4. Proiect de hotarare privind aprobarea însușirii completării inventarului bunurilor care alcătuiesc domeniului public al Județului Timiș.
  5. Proiect de hotarare pentru aprobarea modificării Hotărârii Consiliului Judeţean Timiş nr.134/2017 privind aprobarea solicitării trecerii unor imobile din domeniul public al Statului, aflate în administrarea Ministerului Afacerilor Interne pentru Inspectoratul de Poliţie Judeţean Timiş, în domeniul public al Judeţului Timiş şi administrarea Consiliului Judeţean Timiş.
  6. Proiect de hotarare privind aprobarea darii în administrare a unui imobil situat în Bastionul Theresia Timișoara, Muzeului Național al Banatului.
  7. Proiect de hotarare privind aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş asupra intenţiilor de înstrăinare a unor imobile cu altă destinaţie decât cea de locuinţe.
  8. Proiect de hotarare privind aprobarea licenţelor de traseu pentru efectuarea transportului public de persoane prin curse regulate speciale unor operatori  de transport rutier.
  9. Proiect de hotarare privind aprobarea componenţei Comisiei paritare pentru asigurarea propunerilor de atribuire a serviciului de transport public de persoane prin servicii regulate şi de atribuire a licenţelor de traseu.
  10. Proiect de hotarare privind aprobarea alocarii unui sprijin financiar unităților de cult aparținând cultelor religioase recunoscute din județul Timiș, din bugetul propriu al Județului Timiș pe anul 2018.
  11. Proiect de hotarare privind  aprobarea modificării Anexei Hotărârii nr.195/30.09.2016 privind desemnarea reprezentanţilor Consiliului Judeţean Timiş în Adunările Generale si în Consiliile de Administraţie ale unor societăţi comerciale la care judeţul Timiş este acţionar.
  12. Proiect de hotarare privind aprobarea structurii organizatorice a Centrului de Cultură și Artă al Județului Timiș.
  13. Proiect de hotarare privind achiziţionarea de servicii juridice în vederea reprezentării Teatrului pentru Copii si Tineret „Merlin”Timişoara în faţa instanţelor de judecată.
  14. Intrebari, interpelari.