Ultima actualizare: Jana Lavrits, în data de 23.03.2018

23.03.2018

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară în data de 29 martie 2018, ora 10.00, în Sala Multifuncțională a Palatulului Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotarare privind încetarea contractului de concesiune nr. 5101/30.04.2014 încheiat de către Județul Timiș prin Consiliul Județean Timiș cu Societatea”New Tricot” S.R.L.
  2. Proiect de hotarare privind aprobarea modificarii și completarii Actului Constitutiv al Societatii SCHILIFT S.R.L. si demararii procedurilor de evaluare a părților sociale detinute de Judetul Timis în vederea vânzării.
  3. Proiect de hotarare privind aprobarea neexercitării dreptului de preemţiune din partea Judeţului Timiş asupra intenţiilor de înstrăinare a unor imobile cu altă destinaţie decât cea de locuinţe.
  4. Proiect de hotarare privind aprobarea licenţelor de traseu pentru efectuarea transportului public de persoane prin curse regulate speciale unor operatori de transport rutier.
  5. Proiect de hotarare privind aprobarea încadrării Teatrului pentru Copii și Tineret “Merlin” Timișoara ca instituție de spectacole sau concerte – instituție de repertoriu.
  6. Proiect de hotarare privind aprobarea Regulamentului de Organizare și Funcționare a Muzeului Național al Banatului.
  7. Proiect de hotarare privind aprobarea Statului de funcții al aparatului de specialitate al Consiliului Judeţean Timiş.
  8. Proiect de hotarare privind aprobarea Consiliului de Administraţie al Societatii Aviația Utilitară Timișoara S.A.
  9. Proiect de hotarare privind aprobarea încheierii unui Acord de Colaborare între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș și Universitatea de Vest din Timișoara.
  10. Proiect de hotarare privind aprobarea Regulamentului de Organizare şi Funcţionare a Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Timiş.
  11. Proiect de hotarare privind aprobarea componenței Colegiului director al Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Timiş.
  12. Proiect de hotarare privind aprobarea acordului de parteneriat intre Direcţia Generala de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Timiş si Universitatea de Vest din Timisoara referitor la participarea in proiectul “Now What?: Preparing and Empowering Youth Leaving Care” – proiect finantat prin programul Erasmus +.
  13. Proiect de hotarare privind aprobarea Regulamentului de Organizare si Functionare al Comisiei de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap Timiş.
  14. Proiect de hotarare privind aprobarea editării publicației „Agenda CJT” a Consiliului Județean Timiș.
  15. Proiect de hotarare privind  aprobarea modificării Anexei Hotărârii nr.195/30.09.2016 privind desemnarea reprezentanţilor Consiliului Judeţean Timiş în Adunările Generale si în Consiliile de Administraţie ale unor societăţi comerciale la care judeţul Timiş este acţionar.
  16. Proiect de hotarare privind aprobarea Planului Județean de Inserție Socioprofesională pentru perioada 2018-2020.
  17. Proiect de hotarare privind aprobarea cuantumului şi plăţii cotizaţiei anuale către Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară Deşeuri Timiş.
  18. Proiect de hotarare privind aprobarea cuantumului şi plăţii cotizaţiei anuale către Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară Apă-Canal Timiş.
  19. Proiect de hotarare privind aprobarea cuantumului şi plăţii cotizaţiei anuale către Asociaţia pentru Promovarea şi Dezvoltarea Turismului în Judeţul Timiş.
  20. Proiect de hotarare privind aprobarea cuantumului şi plăţii cotizaţiei anuale a Judeţului Timiş la bugetul de venituri şi cheltuieli al Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară pentru Managementul Situaţiilor de Urgenţă ADIVEST pentru anul 2018.
  21. Intrebari, interpelari.